Malá schola

 

Všechny dětí od 4 do 12 let jsou srdečně zvány.

 

Rozpis scholky Drops 2023 září až prosinec.


Říkáme si DROPS a jsme (kromě doprovodné kapely) děti ve věku od 4 do 12 let. Zkoušky máme každý čtvrtek od 16:50 do 17:50 hodin. Scházíme se proto, abychom potrénovali hlasivky a naučili se nové písničky. Ale to zdaleka není všechno! Těmi písněmi chceme především chválit Pána Boha, protože kdo zpívá, dvakrát se modlí.

Od 3.9.2020 zpíváme jednou měsíčně na mši svaté v 10 hodin. Někdy česky, jindy polsky, v jakém jazyce zrovna mše svatá vychází. Takže kromě hlasivek procvičujeme i své jazykové dovednosti . A o tom, jakou nám tato služba přináší radost, už se můžete na těchto mších svatých přesvědčit sami. Nemůžu taky zapomenout na hudební doprovod, tedy naši skvělou kapelu! Spolu se dvěma kytarami nás doprovázejí housle, cajon (taková bedýnka, která zastupuje bicí) a baskytara.

Kromě pravidelného doprovázení bohoslužby pořádáme několikrát do roka různé akce - víkendové soustředění na chatě Lípa, koledování u jesliček, zpívání v sousedních farnostech, na závěr minulého školního roku jsme spolu vyrazili např. do ZOO...., prostě schola není žádná nuda! Jestli rádi zpíváte a je vám mezi 4 a 12 lety, určitě se na nás přijďte ve čtvrtek alespoň podívat. Za to nic nedáte a naopak můžete mnoho získat! Možná se vám zpívání s naší správnou partou zalíbí natolik, že už si čtvrtek bez zkoušky scholy, ani nebudete umět představit .


Kontakt

 

Roman Buba +420 608 042 223, roman.buba@trz.cz
Petr Čala +420 604 378 555 petr.cala@post.cz

 

 

Archivní foto:


Začátek školního roku 2018

Malá schola třinecké farnosti
Tříkrálový průvod (3.1.2016)

Malá schola třinecké farnosti
Drops v roce 2010 ?